Založ si blog

Čo ešte robia v politike!

Druhého novembra sa zrútil rozostavaný diaľničný most na Spiši. Príčiny ešte nie sú známe de iure, de facto áno. Namiesto dôsledného verejného obstarávania a následnej kontroly projektovej prípravy a realizácie stavby, stláčanie cien na nereálnu úroveň, lajdáctvo, možno aj kriminálne činy v procese jej prípravy, investorského a dodávateľského zabezpečenia. Za chyby (možno kriminálne činy?) zaplatili životom štyria nevinní ľudia a bolo veľké šťastie, že obetí nebolo podstatne viac.

Človek by čakal, že priamo, či nepriamo zainteresované politické špičky vyvodia z udalosti okamžité osobné konzekvencie. Všade v civilizovanom svete by sa tak stalo. Namiesto toho týždeň po nešťastí, v piatok 9. t.m. zvolajú bývalý a súčasný minister dopravy (Fígeľ a Počiatek) tlačové konferencie, na ktorých ako malí chlapci zhadzujú vinu jeden na druhého. Hnus!!!

Ani štipka úcty k mŕtvym a pozostalým po obetiach. Ani štipka sebakritiky, mravného étosu! Ničoho z toho nie sú títo dvaja „politici“ schopní. Namiesto toho, aby obaja rezignovali na svoje politické funkcie – jeden na funkciu predsedu strany a poslanca, druhý na funkciu ministra – trepú dve na tri a navzájom sa obviňujú. Človek iba krúti hlavou a neveriacky sa pýta čo sú to za ľudia?

Jeden prišiel pochybne k bytu a keď sa vec napokon po rokoch prevalila, divným spôsobom vari po roku od prepuknutia škandálu ho údajne komusi daroval. Pochybne si „nadeľoval“ diéty a uzatvoril pochybne manažérske zmluvy, čím by sa všade na svete absolútne diskvalifikoval na akúkoľvek funkciu. U nás nie! Z jeho spolustraníkov to pochopil iba Prochádzka, žiaľ väčšina členov KDH zrejme o morálke (ani doktoráte) svojho predsedu nepochybujenie a tak si tento pán ďalej pokojne predseduje a stranu ťahá neodvratne ku dnu. Jeho tlačovka nám umožnila ešte lepšie spoznať jeho (bez)charakternosť aj to, že nie je schopný ani štipky sebareflexie.

Druhý (pán minister) už pred niekoľkými rokmi preukázal nedostatok politickej kultúry a svoje veľkopanské maniere, ktoré u sociáldemokratického ministra vonkoncom nie sú prípustné. Dostal síce akúsi žltú kartu, ale jeho predseda mu červenú ukázať zrejme nesmie. Len tak si možno vysvetliť, že mu ju dosiaľ nedal. Ak sa stane také nešťastie, ako sa stalo, slušný minister by ani chvíľku neváhal a okamžite by prerušil akokoľvek nákladnú a akokoľvek súkromnú dovolenku. Bez ohľadu na to, že (ako ospravedlňuje jeho neúčasť Kaliňák) by jeho osobná účasť na mieste tragédie nič nezmenila. Je to otázka politickej kultúry – a ľudskosti. Tú zrejme tento pán nemá vo svojej osobnostnej výbave. Som si istý, že predseda vlády je zo správania sa svojho ministra veľmi frustrovaný, o to naliehavejšia je otázka prečo nekoná?

Dve významné politické persóny v dvoch parlamentných politických stranách prejavili -nielen teraz – nedostatok politickej kultúry a absenciu ľudskej spolupatričnosti (nehovoriac ani o kresťanskej morálke). Markízacká relácia „Na telo“ v tom diváka iba utvrdila.
Keď už sami nevedia čo je ich povinnosťou, mali by konať kompetenčne na to príslušné orgány.* Oni však iba mlčia namiesto toho, aby ich z politiky raz navždy vylúčili. Páni môžu pokojne pokračovať vo svojich ústavných funkciách. Čoho sa od nich ešte dočkáme?

* Túto právomoc majú Republiková rada KDH – jej odporúčanie nemožno neakceptovať, resp. premiér vlády SR.

Radičová a Čarnogurský nedotknuteľní

25.03.2013

Napísal som kritický ale veľmi slušný článoček o Radičovej a jej zmysle pre spravodlivosť. Stiahli mi ho z blogu – vraj som v ňom kohosi urážal. Upravil som ho, podľa ich želania, no aj viac »

Radičová, to by bola prezidentka – na zaplakanie

20.03.2013

Fico dal opäť uzrieť svetlo sveta plastike Ignáca Bizmayera, umelca, ktorý sa nikdy nehanbil za svoj slovenský pôvod a národ. Preto vytvoril nádhernú plastiku na motív jánošíkovskej legendy. viac »

Kto (čo) zastaví Čentéša

19.03.2013

Čentéš, len čo zistil, že na Ústavnom súde SR by sa veci mohli pohnúť dopredu, vyrukoval s ďalšou námietkou na zaujatosť voči jeho osobe - tento krát predsedníčky US. Mohol by tento (vraj) viac »

žena, nákup, potraviny

Vianočné nákupy vyjdú drahšie

16.12.2017 07:00

Ceny potravín rástli v novembri medziročne o 6,5 percenta - najviac za posledných päť rokov.

počasie

Výkyvy počasia budú aj pred Vianocami

16.12.2017 06:00

Nestále a premenlivé počasie, ktoré ovplyvňuje Slovensko už niekoľko týždňov, ba mesiacov, bude pokračovať aj pred Vianocami.

Sebastian Kurz

Rakúski Ľudovci a Slobodní sa dohodli na vytvorení vlády

15.12.2017 21:38, aktualizované: 22:25

Nový kabinet by mal podľa APA zložiť prísahu do rúk prezidenta Alexandera Van der Bellena v pondelok.

zemetrasenie v Taliansku, zemetrasenie, trosky,

Indonéziu postihlo silné zemetrasenie, hlásia obete, zrútené budovy

15.12.2017 20:24

Zemetrasenie udrelo krátko pred polnocou miestneho času. Úrady vydali varovanie pred cunami.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 93
Celková čítanosť: 173580x
Priemerná čítanosť článkov: 1866x

Autor blogu

Kategórie