Založ si blog

Rozbíjajú štát

Tieto riadky nepíšem na obhajobu Fica, ani Gašparoviča, ba ani žiadneho iného politika, Píšem ich na obranu našej republiky, proti tým, ktorí ju cielene rozvracajú a demoralizujú celú spoločnosť. Fico aj Gašparovič nie sú žiadnou výnimkou, pretože v minulosti nie raz spoluvytvárali „vhodné“ prostredie na to, aby sa slovenská politika nekultivovala, nedaj Boh neslúžila ľudu, jeho potrebám a záujmom. Dnešná, žalostná a zahanbujúca realita je teda aj ich „maslo“. Lenže, národ trpí, preto nemožno mlčať.

Je mi skutočne ľúto, že naša opozícia je v takom žalostnom stave v akom je a nevie nájsť z neho východisko. Pretože to, čo stvárajú v NR SR je vskutku trestuhodné. Nie prezident a jeho postoj v kauze Čenteš, ale opoziční lídri si zaslúžia byť obžalovaní pre úmyselné porušovanie ústavy s cieľom rozvrátiť demokratické inštitúcie v štáte a uskutočniť politický prevrat. Fígeľ, Frešo, Sulík a Bugár sú pučisti, ktorí sa chcú neústavným spôsobom zmocniť vlády.

Akým právom napríklad taký Fígeľ vyziapuje v NR SR na kohosi „pravda vás dobehne“. On, ktorý podvodne získal byt a podvodne ho komusi (vraj) daroval, on, ktorý si nechal podvodne vyplácať diéty, ktoré mu nepatrili, on, ktorý uzatvoril podvodné manažérske zmluvy s generálnym riaditeľom železníc a pošty a spôsobil tak štátu škodu veľkého rozsahu, on si ešte trúfa niekoho kádrovať? Je čosi zhnité v štáte slovenskom, keď ešte môže takýto človek vykonávať funkciu poslanca najvyššieho zákonodárneho orgánu.
Hanba republikovej rade KDH, že ho neodvolala z funkcie predsedu ale aj radovým členom, že nenaliehajú na očistu svojho hnutia od takýchto bezcharakterných ľudí. Potom , samozrejme že preferencie KDH klesajú, že hnutie nemá v kresťanskej spoločnosti žiadnu autoritu, že sa od neho odvrátila aj cirkev.

O Frešovi škoda stratiť slovo. Usiluje sa pôsobiť seriózne, ale jeho bočiaci, neúprimný pohľad ho prezrádza. Po dvojici Dzurinda- Mikloš si veru „skupinka“ vybrala vo Frešovi a Kaníkovi skutočne dôstojných nástupcov. Slušný človek sa v tú stranu, kde sú, veru ani neobzrie.

Sulíkovi už neveria ani vlastní. Dokopy ich nie je ani 300. Ako si táto výťahová strana dovoľuje už dva roky sústavne traumatizovať slovenskú spoločnosť blúznením o drogách, o akejsi „ochrane“, slušne povedané, protikresťanského svetonázoru a teraz ešte vymysleným obvinením hlavy štátu. V Austrálii, Sulíkovej zasľúbenej zemi, by sa s nimi jej premiérka veru nebabrala. Vyhostila by ich z „krajiny“ a bolo by po vtákoch.

O Bélovi sa zmieňovať nebudem, nech si s ním spravia poriadok naši Maďari. Aj im už lezie na nervy. Miesto toho aby spolupracoval s vládou na riešení ich problémov, intriguje s politickými mŕtvolami. Zrejme sa dočká podobného osudu.

Klinec do ich spoločnej politickej rakvy zatĺkol prvý prezident SR – ich Mižu, keď povedal: „Mne sa zdá, že je to nedôstojné pre takúto vec obžalovať prezidenta. Nechcem sa k tomu bližšie vyjadrovať, ale je to nevhodné. To nie je vec na obžalobu prezidenta, čo je predmetom návrhu na mimoriadnej schôdzi.“

Čo k tomu dodať? Ak je obžaloba nedôvodná, potom ide o hanobenie hlavy štátu a to by si mala všimnúť prokuratúra, nečakať na podnet a konať. A nie sa kadiaľsi „trtoliť“ a tváriť sa, že to čo sa deje v NR SR sa jej netýka.

Radičová a Čarnogurský nedotknuteľní

25.03.2013

Napísal som kritický ale veľmi slušný článoček o Radičovej a jej zmysle pre spravodlivosť. Stiahli mi ho z blogu – vraj som v ňom kohosi urážal. Upravil som ho, podľa ich želania, no aj viac »

Radičová, to by bola prezidentka – na zaplakanie

20.03.2013

Fico dal opäť uzrieť svetlo sveta plastike Ignáca Bizmayera, umelca, ktorý sa nikdy nehanbil za svoj slovenský pôvod a národ. Preto vytvoril nádhernú plastiku na motív jánošíkovskej legendy. viac »

Kto (čo) zastaví Čentéša

19.03.2013

Čentéš, len čo zistil, že na Ústavnom súde SR by sa veci mohli pohnúť dopredu, vyrukoval s ďalšou námietkou na zaujatosť voči jeho osobe - tento krát predsedníčky US. Mohol by tento (vraj) viac »

Róbert Lališ, Kýbel, Interpol

Lališ na slobodu nepôjde, Cupper mohol

18.08.2017 10:12

Bývalý šéf slovenského podsvetia Róbert Lališ zostane vo väzbe. Vo štvrtok o tom rozhodol senát Krajského súdu v Banskej Bystrici na svojom neverejnom zasadnutí.

Trump

Trump zrušil plán zriadiť poradný zbor pre infraštruktúru

18.08.2017 10:04

Americký prezident Donald Trump zrušil plán na vytvorenie poradného zboru pre infraštruktúru, oznámil Biely dom.

Alkohol, vodka, krčma, tvrdý alkohol

Popradského primátora Švagerka už obvinili, stíhaný je na slobode

18.08.2017 09:39

V prípade dokázania viny Jozefovi Švagerkovi podľa polície hrozí ročné väzenie, môže prísť aj o post primátora.

Rodrigo Duterte

Pri protidrogovej razii filipínskej polície zomrelo ďalších 13 ľudí

18.08.2017 09:32

Ďalších najmenej 13 ľudí zomrelo pri protidrogovej razii filipínskej polície v metropole Manila.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 93
Celková čítanosť: 166024x
Priemerná čítanosť článkov: 1785x

Autor blogu

Kategórie