Založ si blog

Keď opozícia nevie čo robiť

Prípad Čenteš ukazuje nad slnko jasnejšie situáciu v akej sa súčasná opozícia nachádza. Je trápna, bezvýchodisková. Skutočne, „papierové hlavy“ nemajú tému a tak, aby upútali „obecenstvo“ pustili sa do boja proti prezidentovi.

Nemám o ňom valnú mienku, no tento krát mu dávam za pravdu. Po lopate vysvetlil, prečo Čenteša nevymenuje a nestranný, nezaujatý občan mu dáva za pravdu. Čenteš, totiž aj svojimi ostatnými vyjadreniami a obťažovaním Ústavného súdu prejavil, ako nedôstojne, až nehanebne baží po funkcii generálneho prokurátora. Kvôli svojej kariére celkom zjavne využíva aj nekalé praktiky politických strán. Je teda jasne politický zaujatý, ergo nemôže byť nestranný, čo je základný predpoklad pre funkciu prokurátora. Z ľudského hľadiska sa prejavuje ako charakterovo chybný s až chorobnou túžbou po kariére. Kam sa to trtoší naňho taký Trnka, ktorý sa však ako GP tieždiskvalifikoval. Takže je zrejmé, že pomôže len nová voľba a kandidátom by mal byť skutočne slušný človek, ktorý aspoň 10 rokov v praxi dokazuje svoju politickú neutralitu.

Mimochodom, Čenteša na post akéhokoľvek prokurátora, nieto generálneho, diskvalifikuje už to, že sa nedištancoval od podpory, ktorú mu v týchto dňoch verejne deklarujú takí politickí skrachovanci, akými sú napr. Kusý, či najväčší krikľúň v tejto kauze, Sulík, verejnosti známy ako parlamentný spolupracovník políciou sledovaných „závadových osôb“ .

Opozícia jednoducho nevie čo so sebou. Vlastne, nevedia to jej lídri, „papierové hlavy“. Ľudia, ktorí cítia opozične, by aj vedeli, ale komu poradiť? Na pravej strane je pusto, ľudoprázdno a bezútešne, keď sa odvažuje opäť havkať aj Dzurinda, ktorý by mal byť na večné veky zalezený kdesi hlboko v spišských vrchoch a nie sedieť v slovenskom parlamente.

Takýto stav je však veľmi zlý aj pre Fica. Jeho „barani“ totiž strácajú akúkoľvek ostražitosť, či zmysel pre mieru a sú deň odo dňa arogantnejší. Veď kto im čo môže? – myslia si a majú pravdu. Fico predsa nemôže zostať ako „kúl v plote“ a tak mu nezostáva iné, iba ich prosiť a prosiť, aby boli opatrní, z čoho si oni (pri ich IQ) veru nič nerobia. Za všetky jeden príklad – zjavne pofidérny nákup lietadiel a arogantná sebaistota ministra, že sa mu kvôli tomu nemôže nič stáť. Ficovi „barani“ sú čoraz lenivejší v práci pre štát, no každým dňom viac pracujú pre seba. A tak aj kauza Gorila „úspešne“ zaspala a jej aktéri zasa úspešne plienia naďalej Slovensko .

Dokedy, za danej situácie, môže občan vydržať „sociálny zmier“? Veru, už nie veľmi dlho, hoci chaos, sociálne nepokoje, nám tiež neprospejú. Zreje teda situácia opäť k štátnemu prevratu? Fico by mal o tom vážne premýšľať a začať konať. Nie v prospech donorov SMER-u, ani v prospech svojich „baranov“, ale v prospech právneho štátu a jeho občanov – kým nie je neskoro. Útek od zodpovednosti (pod akoukoľvek zámienkou) nie je východiskom, tobôž riešením.

Radičová a Čarnogurský nedotknuteľní

25.03.2013

Napísal som kritický ale veľmi slušný článoček o Radičovej a jej zmysle pre spravodlivosť. Stiahli mi ho z blogu – vraj som v ňom kohosi urážal. Upravil som ho, podľa ich želania, no aj viac »

Radičová, to by bola prezidentka – na zaplakanie

20.03.2013

Fico dal opäť uzrieť svetlo sveta plastike Ignáca Bizmayera, umelca, ktorý sa nikdy nehanbil za svoj slovenský pôvod a národ. Preto vytvoril nádhernú plastiku na motív jánošíkovskej legendy. viac »

Kto (čo) zastaví Čentéša

19.03.2013

Čentéš, len čo zistil, že na Ústavnom súde SR by sa veci mohli pohnúť dopredu, vyrukoval s ďalšou námietkou na zaujatosť voči jeho osobe - tento krát predsedníčky US. Mohol by tento (vraj) viac »

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

Peter Pellegrini

Výber stíhačiek F16 bol podľa Pellegriniho transparentný

15.12.2018 20:35

Premiér to povedal v diskusnej relácii a vyjadril sa aj k výberu prezidentského kandidáta strany Smer.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 93
Celková čítanosť: 186936x
Priemerná čítanosť článkov: 2010x

Autor blogu

Kategórie