Založ si blog

Falošní ľudomili, pijavice a štátny rozpočet

Predseda KDH Fígeľ, keď bol pristihnutý, „rozhodol sa“ že vráti (?) spolovice ukradnutý byt akejsi dobročinnej organizácii. Dlhoročný člen KDH a bývalý generálny riaditeľ Slovenských železníc, keď bol pristihnutý, po dlhom váhaní sa rozhodol „vrátiť“ 170 tis. € bližšie nešpecifikovaným dobročinným organizáciám (potom nás, vraj, bude informovať). Marcela Hrdá, členka KDH a bývalá šéfka Slovenskej pošty možno vráti(?) 178 tis.€ ktovie komu, len nie štátu. Všetci tvrdia, že si zaslúžili, ale napriek tomu „vrátia“. Len sa im nechce vrátiť peniažky tomu, koho ogabali, štátu. Aby tak nemuseli urobiť, stali sa z nich zrazu štedrí ľudomilmi – chcú dať na dobročinnosť, charitu. Lenže na dobročinnosť sa dáva z vlastného, z toho čo človeku patrí podľa Božieho i svetského práva, nie z cudzieho! Tak, ako dávajú na charitu a dobročinnosť bežní občania a na rozdiel od tejto kadehackej „smotánky“ aj bežní kadehaci.

Na dieru v rozpočte by to Ficovi zrejme nestačilo, no keby načrel do svojich radov, tam by našiel to, čo by mu ešte chýbalo. Stačí, aby členovia dozorných a správnych rád dnes ešte – chvála Bohu – štátnych podnikov vykonávali svoje funkcie čestne – teda dobre a bezplatne, prípadne za štatistický uvádzaný priemerný plat v NH. Lebo odmeny, aké si nadeľujú sú do neba volajúcou drzosťou a skrivodlivosťou voči nám, občanom, ktorí bojujú o holé prežitie. Podľa zverejnených informácií tí najmenej platení, členovia správnej rady pofiderného „Ústavu pamäti národa“, berú mesačnú odmenu 1500.-€ . A to ani nemusia prísť na zasadnutie, ktoré je iba jeden krát mesačne. (Preto práve v týchto dňoch prebieha v NR SR taký boj o dve „prázdne“ korytá v tejto rade.) Podstatne viac berú stranícki vyvolenci (tento krát smerácki) v dozorných radách plynárni, elektrárni, teplárni a inde!

Ale o tomto panuje „naprieč politickým spektrom zhoda“ – nik nenapadá súčasnú prax, nik nežiada nápravu, nik z opozície, ani „obyčajní ľudia“ neupozornia Fica na túto vskutku nezanedbateľnú rezervu v príjmoch do ŠR, veď čo keď raz prídu na rad aj oni? A predsa, z nej by bolo možno, prinajmenšom, uspokojiť nároky zdravotníkov, či škandalózne úboho platených vysokoškolských profesorov a docentov. Lenže, z čoho potom odmeniť svojich verných? Mohli by sa z nich stáť mnohí neverní – ako u Mečiara.

Nemôže byť v tomto štáte dobre, pokiaľ politické strany budú iba združeniami pijavíc, ktoré bojujú medzi sebou pod rôznymi prápormi, ale s rovnakým cieľom – vysať národ do poslednej kvapky krvi! Takéto pijavice sa prisali aj na Fica a tak sa zdá, že boj s nimi už, žiaľ, nezvláda. Tak nám pán Boh pomáhaj.

Radičová a Čarnogurský nedotknuteľní

25.03.2013

Napísal som kritický ale veľmi slušný článoček o Radičovej a jej zmysle pre spravodlivosť. Stiahli mi ho z blogu – vraj som v ňom kohosi urážal. Upravil som ho, podľa ich želania, no aj viac »

Radičová, to by bola prezidentka – na zaplakanie

20.03.2013

Fico dal opäť uzrieť svetlo sveta plastike Ignáca Bizmayera, umelca, ktorý sa nikdy nehanbil za svoj slovenský pôvod a národ. Preto vytvoril nádhernú plastiku na motív jánošíkovskej legendy. viac »

Kto (čo) zastaví Čentéša

19.03.2013

Čentéš, len čo zistil, že na Ústavnom súde SR by sa veci mohli pohnúť dopredu, vyrukoval s ďalšou námietkou na zaujatosť voči jeho osobe - tento krát predsedníčky US. Mohol by tento (vraj) viac »

USA, Rod Rosenstein, námestník, minister spravodlivosti

NYT: Rosenstein chcel vlani Trumpa vypudiť z úradu

21.09.2018 23:18

Trump označuje Rosensteina za jedného z hlavných strojcov "honu na čarodejnice" pre údajné ruské zasahovanie do volieb.

hurikán, florence, počasie, usa

V Severnej Karolíne sa po búrke Florence pretrhla hrádza, hrozí zamorenie toxickým odpadom

21.09.2018 22:45

Voda z hrádze zatopila skládku splodín zo spaľovania uhlia, ktoré obsahujú ortuť, olovo a arzén.

odev, textil, látky

Daniari: Slovensko nie je preclievacím hubom podhodnoteného textilu

21.09.2018 22:05

Slovensko v žiadnom prípade nie je preclievacím hubom pre podhodnotený textil, ako sa to snaží naznačiť opozícia, uviedla Finančná správa.

Sýria Rusko lietadlo trosky telá nájdenie

Rusko a Izrael po strete v Sýrii preveria linku na predchádzanie konfliktom

21.09.2018 21:49

Stane sa tak v reakcii na mylné zostrelenie ruského špionážneho lietadla sýrskou protivzdušnou obranou.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 93
Celková čítanosť: 183971x
Priemerná čítanosť článkov: 1978x

Autor blogu

Kategórie