Založ si blog

Falošní ľudomili, pijavice a štátny rozpočet

Predseda KDH Fígeľ, keď bol pristihnutý, „rozhodol sa“ že vráti (?) spolovice ukradnutý byt akejsi dobročinnej organizácii. Dlhoročný člen KDH a bývalý generálny riaditeľ Slovenských železníc, keď bol pristihnutý, po dlhom váhaní sa rozhodol „vrátiť“ 170 tis. € bližšie nešpecifikovaným dobročinným organizáciám (potom nás, vraj, bude informovať). Marcela Hrdá, členka KDH a bývalá šéfka Slovenskej pošty možno vráti(?) 178 tis.€ ktovie komu, len nie štátu. Všetci tvrdia, že si zaslúžili, ale napriek tomu „vrátia“. Len sa im nechce vrátiť peniažky tomu, koho ogabali, štátu. Aby tak nemuseli urobiť, stali sa z nich zrazu štedrí ľudomilmi – chcú dať na dobročinnosť, charitu. Lenže na dobročinnosť sa dáva z vlastného, z toho čo človeku patrí podľa Božieho i svetského práva, nie z cudzieho! Tak, ako dávajú na charitu a dobročinnosť bežní občania a na rozdiel od tejto kadehackej „smotánky“ aj bežní kadehaci.

Na dieru v rozpočte by to Ficovi zrejme nestačilo, no keby načrel do svojich radov, tam by našiel to, čo by mu ešte chýbalo. Stačí, aby členovia dozorných a správnych rád dnes ešte – chvála Bohu – štátnych podnikov vykonávali svoje funkcie čestne – teda dobre a bezplatne, prípadne za štatistický uvádzaný priemerný plat v NH. Lebo odmeny, aké si nadeľujú sú do neba volajúcou drzosťou a skrivodlivosťou voči nám, občanom, ktorí bojujú o holé prežitie. Podľa zverejnených informácií tí najmenej platení, členovia správnej rady pofiderného „Ústavu pamäti národa“, berú mesačnú odmenu 1500.-€ . A to ani nemusia prísť na zasadnutie, ktoré je iba jeden krát mesačne. (Preto práve v týchto dňoch prebieha v NR SR taký boj o dve „prázdne“ korytá v tejto rade.) Podstatne viac berú stranícki vyvolenci (tento krát smerácki) v dozorných radách plynárni, elektrárni, teplárni a inde!

Ale o tomto panuje „naprieč politickým spektrom zhoda“ – nik nenapadá súčasnú prax, nik nežiada nápravu, nik z opozície, ani „obyčajní ľudia“ neupozornia Fica na túto vskutku nezanedbateľnú rezervu v príjmoch do ŠR, veď čo keď raz prídu na rad aj oni? A predsa, z nej by bolo možno, prinajmenšom, uspokojiť nároky zdravotníkov, či škandalózne úboho platených vysokoškolských profesorov a docentov. Lenže, z čoho potom odmeniť svojich verných? Mohli by sa z nich stáť mnohí neverní – ako u Mečiara.

Nemôže byť v tomto štáte dobre, pokiaľ politické strany budú iba združeniami pijavíc, ktoré bojujú medzi sebou pod rôznymi prápormi, ale s rovnakým cieľom – vysať národ do poslednej kvapky krvi! Takéto pijavice sa prisali aj na Fica a tak sa zdá, že boj s nimi už, žiaľ, nezvláda. Tak nám pán Boh pomáhaj.

Radičová a Čarnogurský nedotknuteľní

25.03.2013

Napísal som kritický ale veľmi slušný článoček o Radičovej a jej zmysle pre spravodlivosť. Stiahli mi ho z blogu – vraj som v ňom kohosi urážal. Upravil som ho, podľa ich želania, no aj viac »

Radičová, to by bola prezidentka – na zaplakanie

20.03.2013

Fico dal opäť uzrieť svetlo sveta plastike Ignáca Bizmayera, umelca, ktorý sa nikdy nehanbil za svoj slovenský pôvod a národ. Preto vytvoril nádhernú plastiku na motív jánošíkovskej legendy. viac »

Kto (čo) zastaví Čentéša

19.03.2013

Čentéš, len čo zistil, že na Ústavnom súde SR by sa veci mohli pohnúť dopredu, vyrukoval s ďalšou námietkou na zaujatosť voči jeho osobe - tento krát predsedníčky US. Mohol by tento (vraj) viac »

Melania Trumpová

Melania Trumpová navštívila zadržané deti, rozruch vyvolala bundou. V lietadle sa prezliekla

21.06.2018 23:30

Prvá dáma Spojených štátov Melania Trumpová zavítala na neohlásenú návštevu centra pre deti prisťahovalcov, ktoré boli zadržané po nelegálnom príchode do USA.

John Bolton

Londýn, Rím, Moskva. Trumpov poradca mieri do Ruska, aby rokoval o stretnutí s Putinom

21.06.2018 22:16

Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť John Bolton odcestuje do Moskvy, aby tam rokoval o možnom stretnutí prezidenta USA so šéfom Kremľa.

Nemecko, počasie, búrka, škody

Nepriaznivé počasie trápi Česko, silný vietor odrezal tisíce ľudí od elektriny

21.06.2018 22:00

V Českej republike zostalo vo štvrtok popoludní bez elektriny asi 15-tisíc ľudí, a to najmä na severe krajiny.

euro, bankovky, peniaze, mince

Taliani zostávajú verní euru

21.06.2018 21:56

Taliansko nespochybňuje spoločnú európsku menu, povedal na stretnutí Euroskupiny taliansky minister financií a hospodárstva Giovanni Tria.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 93
Celková čítanosť: 181972x
Priemerná čítanosť článkov: 1957x

Autor blogu

Kategórie