Založ si blog

Falošní ľudomili, pijavice a štátny rozpočet

Predseda KDH Fígeľ, keď bol pristihnutý, “rozhodol sa” že vráti (?) spolovice ukradnutý byt akejsi dobročinnej organizácii. Dlhoročný člen KDH a bývalý generálny riaditeľ Slovenských železníc, keď bol pristihnutý, po dlhom váhaní sa rozhodol „vrátiť“ 170 tis. € bližšie nešpecifikovaným dobročinným organizáciám (potom nás, vraj, bude informovať). Marcela Hrdá, členka KDH a bývalá šéfka Slovenskej pošty možno vráti(?) 178 tis.€ ktovie komu, len nie štátu. Všetci tvrdia, že si zaslúžili, ale napriek tomu „vrátia“. Len sa im nechce vrátiť peniažky tomu, koho ogabali, štátu. Aby tak nemuseli urobiť, stali sa z nich zrazu štedrí ľudomilmi – chcú dať na dobročinnosť, charitu. Lenže na dobročinnosť sa dáva z vlastného, z toho čo človeku patrí podľa Božieho i svetského práva, nie z cudzieho! Tak, ako dávajú na charitu a dobročinnosť bežní občania a na rozdiel od tejto kadehackej „smotánky“ aj bežní kadehaci.

Na dieru v rozpočte by to Ficovi zrejme nestačilo, no keby načrel do svojich radov, tam by našiel to, čo by mu ešte chýbalo. Stačí, aby členovia dozorných a správnych rád dnes ešte – chvála Bohu – štátnych podnikov vykonávali svoje funkcie čestne – teda dobre a bezplatne, prípadne za štatistický uvádzaný priemerný plat v NH. Lebo odmeny, aké si nadeľujú sú do neba volajúcou drzosťou a skrivodlivosťou voči nám, občanom, ktorí bojujú o holé prežitie. Podľa zverejnených informácií tí najmenej platení, členovia správnej rady pofiderného „Ústavu pamäti národa“, berú mesačnú odmenu 1500.-€ . A to ani nemusia prísť na zasadnutie, ktoré je iba jeden krát mesačne. (Preto práve v týchto dňoch prebieha v NR SR taký boj o dve „prázdne“ korytá v tejto rade.) Podstatne viac berú stranícki vyvolenci (tento krát smerácki) v dozorných radách plynárni, elektrárni, teplárni a inde!

Ale o tomto panuje „naprieč politickým spektrom zhoda“ – nik nenapadá súčasnú prax, nik nežiada nápravu, nik z opozície, ani „obyčajní ľudia“ neupozornia Fica na túto vskutku nezanedbateľnú rezervu v príjmoch do ŠR, veď čo keď raz prídu na rad aj oni? A predsa, z nej by bolo možno, prinajmenšom, uspokojiť nároky zdravotníkov, či škandalózne úboho platených vysokoškolských profesorov a docentov. Lenže, z čoho potom odmeniť svojich verných? Mohli by sa z nich stáť mnohí neverní – ako u Mečiara.

Nemôže byť v tomto štáte dobre, pokiaľ politické strany budú iba združeniami pijavíc, ktoré bojujú medzi sebou pod rôznymi prápormi, ale s rovnakým cieľom – vysať národ do poslednej kvapky krvi! Takéto pijavice sa prisali aj na Fica a tak sa zdá, že boj s nimi už, žiaľ, nezvláda. Tak nám pán Boh pomáhaj.

Radičová a Čarnogurský nedotknuteľní

25.03.2013

Napísal som kritický ale veľmi slušný článoček o Radičovej a jej zmysle pre spravodlivosť. Stiahli mi ho z blogu – vraj som v ňom kohosi urážal. Upravil som ho, podľa ich želania, no aj viac »

Radičová, to by bola prezidentka – na zaplakanie

20.03.2013

Fico dal opäť uzrieť svetlo sveta plastike Ignáca Bizmayera, umelca, ktorý sa nikdy nehanbil za svoj slovenský pôvod a národ. Preto vytvoril nádhernú plastiku na motív jánošíkovskej legendy. viac »

Kto (čo) zastaví Čentéša

19.03.2013

Čentéš, len čo zistil, že na Ústavnom súde SR by sa veci mohli pohnúť dopredu, vyrukoval s ďalšou námietkou na zaujatosť voči jeho osobe - tento krát predsedníčky US. Mohol by tento (vraj) viac »

Andrej Kiska

Kiska: Školstvo potrebuje kompetentného, schopného a politicky silného človeka

18.08.2017 10:52

Meno nového ministra ešte nie je známe. Prezident Andrej Kiska je presvedčený, že taký dôležitý rezort ako školstvo by mal riadiť kompetentný a politicky silný človek.

Róbert Lališ, Kýbel, Interpol

Lališ na slobodu nepôjde, Cupper mohol

18.08.2017 10:12

Bývalý šéf slovenského podsvetia Róbert Lališ zostane vo väzbe. Vo štvrtok o tom rozhodol senát Krajského súdu v Banskej Bystrici na svojom neverejnom zasadnutí.

Trump

Trump zrušil plán zriadiť poradný zbor pre infraštruktúru

18.08.2017 10:04

Americký prezident Donald Trump zrušil plán na vytvorenie poradného zboru pre infraštruktúru, oznámil Biely dom.

Alkohol, vodka, krčma, tvrdý alkohol

Popradského primátora Švagerka už obvinili, stíhaný je na slobode

18.08.2017 09:39

V prípade dokázania viny Jozefovi Švagerkovi podľa polície hrozí ročné väzenie, môže prísť aj o post primátora.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 93
Celková čítanosť: 166092x
Priemerná čítanosť článkov: 1786x

Autor blogu

Kategórie